| ansei a întrebat:

Intru in clasa a 8a si nu stiu daca sa merg la filologie sau stiinte sociale. Imi plac mult romana si engleza si as vrea sa urmez facultatea de drept sau psihologie. Stiu ca pentru drept trebuie multa istorie. Nu imi place asa de mult dar daca trebuie invat. La fel si la geografie. Stiu ca se fac mai mult la stiinte sociale decat la filologie dar nu cred ca ar fi o problema. Stiu ca la sociale se face intr-un an psihologie si ma gandesc ca m-ar ajuta si la fel si faptul ca se face mai multa istorie decat la filologie. Totusi mi-ar fi placut aici pentru ca se face mai multa romana si engleza. Care profil credeti ca e mai potrivit?

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu ti trebuia istoria neaparat. În schimb, iti trebuie limba română și științele sociale. Psihologie vei invata mai multa pe specializarea respectivă.

| Stanciu_Agnes_Daniela_1994 a răspuns:

Varul meu a fost la filologie și a dat la drept, a intrat fără probleme

| dexteritate a răspuns:

Mate info

| ansei explică (pentru dexteritate):

Daca nu ai de gand sa ma ajuti mai bine nu mai comenta