| Andreeadixi a întrebat:

Hi TPU! trebuie sa fac portofoliu la geografie, sunt in clasa a VII a.
nu stiu ce as putea sa mai pun; am facut harti; am scris despre superlative...(P. S.: fac Asia)...va rog sa-mi mai dati niste idei despre ce-as putea sa mai pun(Va multumesc anticipat kiss )

4 răspunsuri:
| Alexalice10 a răspuns:

Relief, Hidrografie, clima, populație, tari din Asia, limite, poziția pe glob, Religie, industrii, fauna, flora, subregiuni, obiective turistice, traditii, obiceiuri de acolo.cam atât.cred ca e de ajuns.

| Rikudou a răspuns:

Scrie si ordinea continentelor pe glob in functie de marime productie(care este cel mai dezvoltat) si populatie.Astea au fost superlativele nu? Pai cam asta ar fi tot.Mai scrie si niste tipuri de clima specifice si pozitia pe glob in functie de latitutide si longitudine.

| Andreeadixi explică:

Multumesc mult! kiss

| Andreeadixi explică:

L-am facut si am lutt 10, multumesc pentru. sugestiikiss