| anonim_4396 a întrebat:

Îmi doresc foarte mult sa fac in octombrie cursul de Terapii Naturiste sau de Psihologie la Institutul de Studii prin corespondenta /la distanta Eurocor..Va rog din suflet, spuneti-mi avantajele și dezavantajele la fiecare dintre aceste doua cursuri și pe care ar fi mai avantajos și rentabil sa îl fac din toate punctele de vedere.
Mulțumesc și sper sa nu îmi ștergeți întrebarea pentru ca chiar vreau sa aflu opinii și imi doresc de 10 ani sa fac un curs la ei, ori de Terapii Naturiste ori de Psihologie.
Voi pe care l-ati face în locul meu?
Pe mine ma atrage mai mult cel de Terapii Naturiste dar eu având anxietate este posibil sa ma ajute indirect și cursul de Psihologie.Sunt indecis.
Puteți sa ma ajutați cu avantajele și dezavantajele cursurilor adică unul în detrimentul celuilalt?
Psihologie? Terapii Naturuste? Chiar nu știu încă.Le-as fade pe amândouă dar nu pot decât sa fac unul.
Costa 450 de lei cel de Terapii Naturiste și 709 de lei cel de Psihologie.
Din punctul vostru de vedere din care ies mai câștigat în viata ca si folosirea cunoștințelor în scop util și benefic?
Eu tindeam spre Terapii Naturiste v-am zis dar și Psihologia e foarte interesanta.
Chiar nu știu.
Sper ca pana în octombrie sa iau decizia cea mai buna.
Chiar vreau sa învăț lucruri noi care sa ma ajute în viata.

2 răspunsuri:
| cartedecitit a răspuns:

Am crezut ca tu iti stergi intrebarile de tot apari anonim. Credeam ca de la anxietate nu vrei sa ti vada lumea raspunsurile sau intrebarile, le stergi si apoi te razgandesti.

| cartedecitit a răspuns:

Poate ai suparat si pe altii la cate intrebari ai pus, sunt multi care se supara cand o intrebare se repeta de n ori.
Nu toti reactioneaza urat, dar nu poti stii, eu ti am spus ca ar trebui sa ai grija de cate ori repeti intrebarile.