| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! Eu la anul în 2024 as vreau sa fac un curs cu taxa la Institutul de Studii prin Corespondenta Eurocor.Dar nu stiu pe care sa aleg ca am doua optiuni care ma atrag.Cursul de Psihologie ori cel de Terapii Naturiste? Ambele ma atrag mult dar parca mai mult Ma atrage cel de Psihologie care e un curs hobby deci nu obtii calificare nici nu vreau asta, dar are multe caiete de curs si mi se pare interesant la prima vedere. Vreau sa cunosc psihologie ca să înțeleg cum funcționează creierul si psihicul uman și ca să ma ajute pe mine în viata de zi cu zi.Dar și cel de Terapii Naturiste ma atrage ca îmi place medicina alternativa însă parca cel de Psihologie e mai atractiv și util.Voi ce părere aveți si ce ma sfătuiți, care curs sa aleg? Care e mai bun și care chiar merita făcut dintre Terapii Naturiste și Psihologie?
Sunt cursuri hobby, dar chiar asta caut, sa aprofundez un domeniu, la final îți dă și o diploma de absolvire și ce ma încântă e ca ma pot ajuta în viata de zi cu zi totodată având și o ocupație plăcută și utila cât timp fac cursul și nu in ultimul rand aflu și eu lucruri noi și interesante despre aceste 2 domenii frumoase.
Voi ce curs ați alege din cele doua? Și de ce?
Ar fi mai recomandabil și util cel de Psihologie?
Costa destul de mult un curs la ei și vreau sa știu și dacă merita investitia? A mai făcut cineva cursuri la ei? Merita?
Deci ce ma sfătuiți în acest sens?
Va mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Dar ai timp până la anul sa te tot gândești, gândește-te de multe ori și intreaba-te pe tine ce îți dorești, sau ce meserie ai vrea sa ai.Bafta!

| bookofknowledge a răspuns:

SI eu spun ca suna interesanta psihologia, pacat ca nu prea stiu nimic despre ei, scuze. sad, nu vreau sa dau sperante sau sa ti le stric.

| Nechi444 a răspuns:

Nu ca ești gay și emo