| Daisies a întrebat:

Imi fac adesea planuri, dar nu ma tin de ele. Uneori am impresia ca asta mai degraba ma blocheaza cand vine vorba de a trece la actiune. Pierd prea mult timp stand degeaba si nefacand nimic. De ce atunci cand imi fac un plan pe care sa-l urmez, pur si simplu nu pot sa o fac?
Voi cum reusiti sa va mobilizati in a va atinge un obiectiv si a va urma planurile? Va placeti un plan sau mai degraba va incurca?

3 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Ma oftica sa-l vad pe unul ca se descurca mai bine ca mine.
Asa ma pornesc eu.

| Caro34 a răspuns:

Eu cred ca nu-ti duci planul la îndeplinire fiindca mereu intervin noi lucruri, care ori te dau peste cap, ori iti mananca resursele, ori iti schimba datele inițiale. Fa planul, lasa-l la "macerat", apoi reia totul si vezi ce iese. Facem mii de planuri insa doar cateva au sorti de izbanda! Numai bine!

| AllForOne a răspuns:

Ai putea sa încerci sa îți faci o agenda in care sa îți notezi tot ce vrei sa faci in ziua respectiva și sa bifezi fiecare activitate îndeplinită. Te ajuta sa fii mult mai organizat, sa nu uiți ce ai de făcut. Plus ca devii mai ambițios atunci când vezi ca nu ai bifat tot ce ai avut de făcut in ziua respectiva