| evol03 a întrebat:

Îmi poate spune cineva unde trebuie să depun dosarul la Politehnică? Spre exemplu vreau să merg la inginerie medicală, unde duc dosarul?!

Îmi puteți da, vă rog câteva detalii și unde se dă examenul de admitere, unde se țin cursurile după începerea anului? Mulțumesc!

P.S : Cel mai bun răspuns, primește funda!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Conform Cap. IV-Inscrierea la concurs din REGULAMENT privind organizarea şi desfăşurarea Concursului de admitere în învăţământul superior la Universitatea POLITEHNICA din Bucureşti pentru anul universitar 2017-2018 ciclul de studii universitare de licenţă, dosarele se depun secretariatele facultatilor in perioada prevazuta pentru inscriere --- tot acolo se face si completarea fisei de inscriere tip.

Este important pentru tine sa citesti in intregime Regulamentul!---- vei afla ca poti opta pentru redistribuire in cazul in care alegi o facultate la care se sutin probe scrise. REGULAMENTUL il poti deschide din link-ul :http://www.upb.ro/admitere-licenta.html