| Yurra a întrebat:

Imi poate traduce cineva ce scrie in urmatorul print screen, este scris in maghiara
https://prnt.sc/idjvxc

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Le dăm m e la bozgori.

| lpavel a răspuns:

Asta a scris cu piciorul nu cu mana! Daca copii aici litera cu litera cuvant cu cuvant atunci iti traduc ca eu nu pot sa-mi dau seama ce litere a folosit... un cuvant am putut descifra dar restul nu! Deci numai asa te pot ajuta happy

| Yurra explică (pentru lpavel):

E scris de 1847...incerc sa iti transcriu

| Yurra explică (pentru lpavel):

Tottes nemes dzeres?
Pogany Karoly(cred ca e nume ista)
Tyvves? Kormos
Aovesa?

| lpavel a răspuns (pentru Yurra):

Nemes inseamna : domn/ gentleman sau cum sa-ti spun... stie sa se poarte in societate!
Pogany Karoly : e un nume!
Kormos: la fel e un nume, celelalte nu le inteleg ca nu le-ai scris bine, adica nu au nici un inteles, e ca si cum ai zice sa traduc asta: wedghwe laughing