| Idc12345 a întrebat:

Imi puteti spune licee din Bucuresti care au intensiv/bilingv engleza? Preferabil sa aiba media peste 9. Dau fundawinking

8 răspunsuri:
| dreamnow a răspuns:

Matei Basarab- 9.43
Spiru Haret- 9.57
Iulia Hasdeu- 9.59
Nicolae Iorga- 9.41. Acestea le stiu si sunt pe mate-info toate, nu exista biling\intensiv engleza la stiintele naturii.

| Idc12345 explică (pentru dreamnow):

Am vazut ca e in Spiru o clasa de stiinte ale naturii intensiv engleza dar sunt prea multi fitosi sad

| dreamnow a răspuns (pentru Idc12345):

M-am gandit si eu la Spiru dar sunt multi copii de bani gata. Totusi am o prietena care a intrat in Sava si a auzit ca e o clasa de stiinte- intensiv engleza la Sincai dar nu sunt sigura. Exista intensiv engleza la stiinte sociale? thinking (de curiozitate)

| Idc12345 explică (pentru dreamnow):

Da,in Matei Basarab si Spiru parca.Eu nu prea vreau in Sava deoarece banuiesc ca e prea multa strictete thinking Inainte voiam in Lazar dar am auzit ca e la fel ca Spirusad

| dreamnow a răspuns (pentru Idc12345):

De acord. Nici eu nu mai vreau in Sava pentru ca am vorbit cu cineva care a intrat anul trecut la mate-info iar anul acesta s-a transferat la Matei Basarab deoarece acolo era mult prea greu. A spus ca in Sava n-ai viata si s-au transferat multi la sfarsitul anului la alte licee. Am auzit ca Lazar e de fite dar nu stiu... cred ca tot Sincai ramane cea mai buna optiune laughing. Si Matei Basarab e bun. Oricum, sper sa ma descurc mai bine cu matematica straight face

| Idc12345 explică (pentru dreamnow):

Vad ca suntem cam in aceeasi situatie laughing Si eu am in jur de 8-9 la matematica si 9-10 la celelalte dar nu-mi fac probleme deoarece anul asta o sa am si meditatii big grin Si eu tot in Sincai vreau cel mai mult si pe urma in Moisil, Matei Basarab sau Madgearu thinking

| dreamnow a răspuns (pentru Idc12345):

Eu Sincai, Lazar (or fi si fitosi dar macar sunt profesori buni) si Matei Basarab. Acum sa vad si cat iau laughing

| Vladovescu a răspuns:

Coșbuc.