| alexa6808 a întrebat:

Imi zice cineva figurile de stil din primele 6 strofe din Luceafarul? dau funda +vot va rogg in seara asta pentru ca maine dau test si n-am timp sa-mi invat

2 răspunsuri:
| EuILSustinePeCristi202 a răspuns:

Invata! In loc sa-ti fi pierdut 5-10 minute[in functie de cum scrii la calculator] din timp[care e ireversibil] punand intrebari prostesti pe TPU, mai degraba luai caietul de clasa la romana si invatai putin! Nu cred ca se gasesc prosti care sa-ti raspunda pentru o simpla concarda oraj[fundita/funda]

| maria4567 a răspuns:

Nu stiu