| Marian2314 a întrebat:

am o intrebare.Profesorul de romana ne-a dat sa invatam luceafarul toate cele 98 de strofe pentru 2 note de 10. S-ar merita sa invat? Stiu primele 10 strofe.Are rost sa invat? Ce-as avea de castigat daca le stiu?

Răspuns Câştigător
| Dumbi a răspuns:

Cati profesori tampiti pe lumea asta… Cum sa dai cuiva sa invete 98 de strofe? Daca il intrebi pe ala, nici 5 nu iti zice…
Daca esti la liceu nu te ajuta de loc notele, de chis pe ele, bacul trebuie luat, atat.

| Marian2314 explică (pentru Dumbi):

Sunt in clasa a 10-a si apropo ai dreptate laughing) o sa-l intreb sa vad cate stie si iti dau raspuns laughing

| Marian2314 explică (pentru Dumbi):

Sunt in clasa a 10-a si apropo ai dreptate laughing) o sa-l intreb sa vad cate stie si iti dau raspuns laughing

8 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Nimic, ce ai castiga?

| anamariarot a răspuns:

Alt profesor la fel de inteligent ca invatatoarea mea care ne-a dat sa invatam scrisoarea a III-a de pe o zi pe alta laughing. Lasa-le naibii de note, nu te ajuta

| Marian2314 explică (pentru anamariarot):

Ai dreptate.Mersi de sfat.PStonguerofesorul care ne-a dat sa invatam luceafarul nu stie nici o strofa laughing.L-am intrebat eu.

| Xdreaper21 a răspuns:

Mai usor e sa iei 2 de 10 la oral cu totul si totul altceva decat luceafarul
P.S: nici eminescu nu il stia pe de rost si el l-a conpus deci

| Atfas a răspuns:

Daca sti ca iei note mari la teste nu ai de ce sa inveti atata.Mai bine inveti cand ai teste.

| Gabytzu1354 a răspuns:

NU MERITA SA ITI PIERZI TIMPUL PENTRU DOI DE 10.
Poti face alte lucruri mai bune in loc sa stai si sa tocesti, oricum le uiti, nu te ajuta cu nimic.
Mai bine obtii 10 prin munca depusa corect, adica sa intelegi ce ai facut.
Acum depinde, oricum, la liceu nu conteaza notele, si o sa uiti poezia deci nu te ajuta cu nimic in viata.