| anonim_4396 a întrebat:

In afara de binecunoscuta și în același timp prost plătita meserie de profesor, ce altceva mai poți deveni dacă urmezi facultatea de matematica?

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Matematician

| Amaya a răspuns:

Nu e aşa rău să fii profesor de mate dacă eşti extrem de bun, pentru că matematica este o materie importantă şi poţi face mulţi bani din pregătire pentru Evaluare Naţională, Bac, admitere, etc. Iar dacă aştepţi să dai şi doctoratul, poţi preda şi în universităţi, unde evident salariile sunt mult mai mari.

| DevilWeasel a răspuns:

Profesor universitar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...raspunsul cred ca e logic ca da. Daca ai facut si un liceu mate-info poti ajunge cam pe oriunde e nevoie de mate. Cu facultatea de mate poti avea o meserie placuta si totodata banoasa pentru. ca acum se cere informatica si matematica mai peste tot. Nu e totul sa devii profesor. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta!