| TanoniMul a întrebat:

În barem scria să demonstrez prin U.L.U că 2 triunghiuri sunt congruente, eu am zis altcumva, au toate laturile și unghiurile congruente >= că sunt congruente, e bine?

5 răspunsuri:
| Laila12Izabela a răspuns:

La fel am facut si eu! E bine! Atata timp cat raspunsul e corect, nu trebuie sa te sperii, ca nu ai rezolvat prin aceeași metodă, pe care o afișează baremul

| TanoniMul explică (pentru Laila12Izabela):

Suntem mai singurii care am făcut așa happy Doamne-ajută! Dacă mi-l punctează iau 9.60 laughing

| fyndtnydt7u a răspuns:

Orice răspuns care este corect din punct de vedere matematic, dar care nu este în barem este considerat corect și se punctează așa cum se cuvine.

| IonutEu2003 a răspuns:

Eu am facut cu LLL, dar nu vad de ce ar scădea.