| ChRoM a întrebat:

In cat timp credeti ca se va demonstra daca exista sau nu viata pe Gliese 581?

Răspuns Câştigător
| claudiua a răspuns:

laughing Poate ca sa si demonstrat. Ideea e ca nasa nu face cercetari si in dupa ce au dat un raspuns 20 de min. le-a si dat massmediei. Ei asteapta momentul potrivit. Deci nu prea stiu. Ei ascund multe lucrui. De ce crezi ca AREA 51 e asa de bine pszita? Sa nu se afle secretele care ar panica populatia si ar duce la haos total.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avind in vedere ca se afla la peste 20 ani lumina de sistemul nostru solar si ca noi abia sintem in stare sa vizitam planetele din imediata vecinatate a Terrei, nu prea curind.

| ღSupradozaDeViseღ a răspuns:

Pai cam peste 20 de ani caci este la 20 de ani lumina.si cred ca este ceva acolo... este cercetata de ceva timp nu doar de acrest an.si um este ca terra doar mai mare cred ca este ceva viata acolo...