| IONel56 a întrebat:

In cat timp poți învață franceza (scris, citit)? Dar engleza?

Răspuns Câştigător
| CVane a răspuns:

Conform statisticilor FSI dureaza in jur de 575-600 ore 23-24 saptamani, asta daca ai limba engleza nativa, insa cum romana e si mai apropiata de franceza in jur de 20 saptamani.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Franceza /sau engleza, se pot invata la un curs intensiv de 6 luni, cate 8-10 ore pe zi.

| sierra1 a răspuns:

Un geniu - în câteva ore, un îngrămădit - niciodată

| Aysunlux a răspuns:

Depinde de atenția și interesul pe care il acorzi cunoasterii acestor limbi străine..Cu cât te atrage mai mult, cu atât inveți mai repede! Nu există un timp anume de învățare!