| unu3doi2trei1 a întrebat:

În cazul în care toată clasa chiulește odată, li se poate scădea nota la purtare tuturor? Pentru o absență

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai cum poate dovedi profesorul ca v-ati inteles sa chiuliti si nu ati avut fiecare o problema si a fost o coincidenta?

| Apokales a răspuns:

Doar daca un elev a acumlat 10 absente i se scade un punct la purtare. Daca a chiulit toata clasa, de obicei nici nu li se pune absenta sau cel putin la mine asa era.

| unu3doi2trei1 explică (pentru Apokales):

Da, nu vorbim de cazul în care s-au acumulat 10 absențe, vorbim de scenariul în care o clasă a chiulit și este amenințată că se va scădea fiecăruia media la purtare în parte, chiar dacă au 10 absențe acumulate sau nu.

| Apokales a răspuns (pentru unu3doi2trei1):

Din cate stiu, pot face chestia asta, dar la cate amenintari am primit de genul asta ma indoiesc ca o vor face.

| UnDiavol a răspuns:

Dacă este doar o dată Nu
îi iertăm de data asta happy