| robiolic a întrebat:

In ce perioada a anului se prinde bine peste? la ce ora si in ce lucuri apa adanca cu pluta fara? Dati-mi niste sfaturi ca sa prind peste mai usor

3 răspunsuri:
| OneGentleman a răspuns:

Cel mai bine se prinde bine peste cand esti priceput in ale pescuitul,orele depind de la o luna la alta,nu cred ca cineva se hraneste doar la ore fixe...
Depinde ce fel de peste,rapitor, pasnic
Depinde de momeala
Depinde mult de zona, stufaris, etc vegetatie per general, fii mai detaliat happy

| robiolic explică (pentru OneGentleman):

Apa dulce raul iza, maramures pesti mici e la malul raului, unde pescuesc, apa e lina, pescuiesc cu pondri "viermisori", si momeala aritficiala, destule detalii?

| Sailor1 a răspuns:

Experienta pe care o sa o dobandesti o sa te ajute.
uite, nici eu n-am experienta dar ma iau dupa solunar(nu stiu cat de bun e, dar uneori merge)
http://www.info-delta.ro/pescuit-18/continut/solunar-pescuit-2012-428.html