| Raluuuuuuu a întrebat:

In clasa a 7 a despre ce vom invata la geografie?

Răspuns Câştigător
| Florennce a răspuns:

Geografie clasa a 7a
Prima data : Asia ( Rusia, China,Japonia,India)-Asia-Mica ( in general Turcia,Israel)
Apoi : Africa ( Africa de Sud )
Urmeaza: America de N ( America centrala,Canada si daca aveti timp si Mexic) si de S ( Brazilia)
Iar in final :Australia si Antartica
La fiecare invatati subpunctele de baza :CADRU FIZICO-GEOGRAFIC : Asezare geografica ( vecini,limite, etc), Relief, Clima, Ape, Vegetatie, Fauna* CADRUL UMAN: Populatia, Asezari umane, Resurse si Economie.happy Nu e greu deloc. E chiar foarte frumos! O zi buna happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florennce):

Ura! cat am asteptat eu sa invatam despre Asia a venit momentul! dar invatam despre China, Japonia dar despre Corea invatam?

8 răspunsuri:
| qDeyaaa a răspuns:

Eu voi invata despre asia sau america de nord si america de sud:d

| BeastMaster a răspuns:

Despre geografia continentelor extraeuropene, adica toate in afara de Europa.

| AndreeaAnd a răspuns:

In a 7 se studiaza continentele America( de Nord, de Sud si centrala), Asia si Africa

| getutageo a răspuns:

Europa

| NIGhTmArE187 a răspuns:

Despre zonele afectate de migratia tiganilor la nivel global.

| ca4 a răspuns:

Vei invata geografia lumii,adica:tarile,importanta lor comerciala, fauna, solurile etc in general tot ce cuprinde planeta

| albicatalin a răspuns:

Toate tarile si continentele in afara de tarile din europa