| AvalohAlyn a întrebat:

In general la ce facultati intri fara examen de admitere, doar pe baza de dosar, adica pe baza bac-ului?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi lista facultăţilor la linkul ( eventual, introduci la căutare o anumită localitate ) :
http://www.studentie.ro/....../index.php

Dacă/când te plictiseşti, accesezi individual fiecare link aferent facultăţilor respective şi vezi specializările & modalitatea de admitere;)
Vezi că, în general, încă NU s-au afişat detalii privind admiterea din 2015.

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Intai sa lamurim un lucru. Din cate stiu eu nu exista un tigru verde in oceanul Atlantic. Sau poate ma insel.
In al doilea rand facultatile mai bune in general sunt pe baza de admitere.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La cele particulare, au nevoie de fraieri

| AvalohAlyn explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Ce te face sa crezi ca unul care intra pe baza de dosar e fraier? A luat bac-ul si conteaza si cu cat.Sa nu mai spun ca ma simt jignit de raspunsul oarecum.

| andrey96 a răspuns:

La marea majoritate a particularelor, daca nu la toate.Plus astea unde nu merge aproape nimeni sau care nu te prea ajuta(studii europene, stiinte politice, management, studii de securitate)