| Anna1223 a întrebat:

Imi spuneti va rog daca pe timpul sesiunii se dau bursele de studiu? Multumesc

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Studentul,beneficiar al unei burse de studiu, o va primi pe toata durata anului universitar (cursuri, sesiuni de examene, activitati practice, examen de licenta sau de absolvire) in conformitate cu planul de invatamant, cu exceptia vacantelor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se da pe orice perioada in care se desfasoara activitate didactica, deci inclusiv si pe timpul sesiunii

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, bursele de studiu se acordă şi pe perioada sesiunii!

Toate cele bune.

| 13teacups a răspuns:

Se dau. Acum depide si de scoala / liceu. In principiu se dau si pe timpul vacantei.