| CiocolataCuPiper a întrebat:

In România avem contoare smart? Am inteles ca sunt foarte putine de la enel, dar nu sunt foarte sigura...

7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

In ce sens contoare smart? Contoarele digitale nu-si faceau deja treaba?

| Catrice a răspuns (pentru LPCTSTR):

Poate vrea unele care sa plătească automat facturi, să-ți dea mesaj cu cat ai consumat daca ai folosit blenderul sau mai stiu euhee hee

| LPCTSTR a răspuns (pentru Catrice):

Culmea, in Romanica lui 2020 inca exista oameni care au contoare super-ineficiente cu roata, iar noi vrem contoare smart. Asta este grija noastra...

| NLS a răspuns (pentru LPCTSTR):

E grija ei, pentru ca își face licența pe tema asta.
In alta ordine de idei, cred ca are Buhnici asa ceva.

| CiocolataCuPiper explică (pentru LPCTSTR):

Este vorba de o lucrare despre contoarele electrice.
In primul rand: Nu am visat peste noapte intrebarea asta si am pus-o aici. Iar in al 2-lea nu inteleg de ce esti rautacios. Daca sti raspunzi, daca nu, te abti

| LPCTSTR a răspuns (pentru CiocolataCuPiper):

Si ti-am raspuns scurt: este imposibil, avand in vedere ca majoritatea populatiei (rurale) inca are contoare electrice cu roata.

| LPCTSTR a răspuns (pentru LPCTSTR):

Desigur, asta daca nu te referi la contoarele digitale ca fiind "smart".