| MariaSays a întrebat:

Inainte eram foarte buna la scoala dar am inceput sa slabesc; am inceput sa imi fac temele in pauze cand mi le faceam acasa repede... cei drept am inceput sa-mi fac temele in fata televizorului si cu calculatorul langa mine dar am incercat sa nu mai fac de ele; poate pentru o zi a tinut dar a 2 a zi iar cu ele aproape asa ca imi scriu un cuvant intr-un minut! va rog ajutati.ma cu sfaturi despre cum as putea sa nu mai fac temele asa de greu si nu uitati "toti pentru unu!"

4 răspunsuri:
| katherine09 a răspuns:

Stinge televizorul si calculatorul in timp ce faci temele. Daca ai liniste le rezolvi mult mai repede si corect.

| CodrutM a răspuns:

Toata povestea e ambigua. Ce treaba are slabitul? Pentru probleme de concentrare exista pastile sau carti in domeniu, cum ti-e mai usor.

Vrei sa nu iti mai faci temele in fata pc-ului si a teveului? Nimic mai simplu. Arata-le alor tai carnetul cu note si nu o sa te mai lase la teve si la pc pana la sfarsitul anului. Si nu, nu glumesc.

| Sabìŋaaa a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatielaughing. Nu ti le mai fa in fata calculatorului no talking

| iulik1994 a răspuns:

Ambitia conteaza.winking spor la facut teme:*