| razboinicu2016 a întrebat:

Inca o intrebare.Am ales sa nu depun contestatie,iar cu notele la care am pot intra la cel mai slab liceu mate-info din oras(media 8, 2) Sau la cel mai bun liceu economic din oras(media 7, 5).Ce sa aleg.Eu ma gandeam sa aleg mate-info cu media 8, 2 iar dupa primul an sa ma transfer tot la un mate-info,dar care e mai aproape de casa, dar are si media mai mare.Deci 2 intrebari:1 ce sa aleg un mate info slab sau un economic bun.2 Cum e cu transferu de la un liceu la altul pot sa ma mut dupa 1 an la mate info la alt liceu mate info

Răspuns Câştigător
| Limo19 a răspuns:

Parerea mea e ca sa alegi economicul. Am terminat liceul economic si sincer chiar nu ma asteptam sa imi faca placerea de a invata tot ce tine de acel profil. Pana si matematica am inceput sa o iubesc! Vezi altcumva realitatea si la angajare poti avea mai multe oportunitati happy Find un liceu economic inveti multe lucruri care te vor ajuta plus ca vei face practica la diferite unitati din oras si contabilitatea e chiar frumoasa happy Acum e decizia ta, du-te unde iti place! Dar gandeste-te si la viitorul tau happy Din cate stiu, daca termini un liceu economic nu e nevoie de facultate, si ca dovada prietenul meu tot asa o terminat si facultate o facut mai tarziu si o tinut gestiune la o firma din Alba si o fost platit destul de frumos.
Trebuie sa te gandesti si la viitor!

1 răspuns: