| Cretzule a întrebat:

Intrebare pentru atei:Ce va face sa credeti ca Dumnezeu nu exista?

Răspuns Câştigător
| Lady Dee a răspuns:

Minunile savarsite de acesta

si faptul ca exista lumea.
pentru ca Dumnezeu a creeat pamantul si oamenii.

31 răspunsuri:
| Teodorh a răspuns (pentru madalinutza):

1 : El nu i-a creeat pe Adam si Eva, asa spune biblia dar nu inseamna ca e neaparat adevarat
2 : De unde stii ca el a creeat lumea? Oamenii de stiinta au reusit sa faca niste teorii care sunt 85% probabile pentru aparitiei pamantului/unviersului si a vietii
3 : "Daca nu ar exista at dc s-au facut bisericile" OOOOOOKKKKKKKKKK...Deci chiar azi a fost la stiri dat faptul ca BoR (biserica ortodoxa romana) are in cont 3 MILIARDE de euro, ei nu platesc nici o taxa la stat, iar cand se construieste vreo noua biserica cer banii tot de la stat, nu dau nimic de la ei! Scopul bisericilor sunt banii, in Romania exista asa : 3488 de spitale, 5652 de scoli iar peste 18.000 de biserici.Te mai miri ca o ducem asa de rau?