| Katherine20 a întrebat:

Întrebare pentru cei de a8a: Cum vi s-a părut simularea de astăzi?happy Ce punctaj credeti că luați?

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au fost foarte grele. Ce surpriză laughing. Argumentare doină populară. Am făcut-o la școală, dar nu prea i-am acordat importanță deosebită. Astăzi, am scris ce mai țineam minte din clasă și sper că a ieșit bine happy

| Anca2999 a răspuns:

Eu m-am descurcat, pot spune laughing doina mi-a facut probleme, dar am rezolvat-o si in rest am gresit la ce stiam, ca de obicei, mi-am facut un calcul si am 9.2 asta in cazul in care nu mi se mai scade pe la compuneri sau ex 5 partea 1 laughing

| mia100خوبصورت a răspuns:

Simularea a fost asa si asa. Nu credeam ca ne va pica doina si nu prea am invatat-o, cand sa vad subiectele, surpriza : DOINA laughing Oricum, m-am descurcat, ne-a predat-o profesoara, m-am uitat pe barem si la punctul A am doar o greseala, in rest e bine. Cred ca iau 8-9. Tu?

| Katherine20 explică (pentru mia100خوبصورت):

Eu cred că iau în jur de 8-8.50. Noi nu am făcut doina la clasă, că profa a spus că nu ne intră laughing Și când colo...mi-a picat fața când am văzut doină laughing Am scris totuși ceva la ea, știam că aparține genului liric și m-am folosit de tresăturile lui. La gramatică a fost ok, dar am greșit exercitiul 6 de la subiectul al doilea și rima.

| SweetChild1 a răspuns:

Mi s-a părut ușoară, cu excepția faptului că ne-a dat doina. Dintre toate, numai la asta nu mă așteptam să ne dea plus că profesoara de română nici nu a mai pomenit de așa ceva și nici n-am recapitulat. Desigur că am scris ceva.mi-am amintit din clasa a VI-a și mi s-a părut că sună bine. Sper să iau peste 9.

| BilaRomânească a răspuns:

A fost asa si asa.Cred ca o sa iau in jur de 8 sau peste 8.

| OanaRalucaPorumb a răspuns:

Mie nu mi s-a parut grea, doina am facut-o vineri la scoala

| Rozaliul a răspuns:

Subiectele nu au fost nici grele, nici usoare, dar cea mai nenorocita a fost demonstratia de doina, pentru ca doar pe aia nu o invatasem ca am crezut ca nu o sa se dea, dar na laughing. Cred ca o sa iau in jur de 4.50-5 laughing (pentru mine nu simularea conteaza, ci examenul asa ca nu imi prea bat capulwinking big grin )

| Katherine20 explică (pentru Rozaliul):

Nouă nici nu ne predase doina la clasă laughing Profa a zis că nu intră...și surpriză laughing Oricum, am scris eu ceva și sper să primesc ceva pe ea.Cred că o să iau în jur de 8, dar mâine la mate o să fie oribil... sad straight face

| MariKa9 a răspuns:

Pai daca nu ne dadea doina populARA.zic eu ca era mai usor... cat de cat... omu' invata genul epil liric. balada. si ei dau doina -_-

| Katherine20 explică (pentru MariKa9):

Da, exact așa a fost și la mine :\

| Vulpe_Victor_1990 a răspuns (pentru Katherine20):

La mate e mai usor

| Katherine20 explică (pentru Vulpe_Victor_1990):

Mie mi se pare mai greu la mate.sad Sper să iau totuși un 5.50-6.00 :d

| Vulpe_Victor_1990 a răspuns (pentru Katherine20):

La ce liceu esti?

| Katherine20 explică (pentru Vulpe_Victor_1990):

Sunt din Oradea..de ce? laughing

| biancaaam a răspuns:

Hmm. Eu am vazut prima data versuri si m-am gandit ca e liric. Cand am avut foaia in fata si am vazut ca e doina, pe care o citisem numai o data am inceput sa imi dau palme in cap, m-au filmat si camerele

Pana la urma, consider ca m-am descurcat, la gramatica nu am avut probleme. Sper sa iau 9, 50–10

| Katherine20 explică (pentru biancaaam):

Uau, bravo! E foarte bine. Dacă iei așa și la examen.e super! :*

| Vulpe_Victor_1990 a răspuns:

Toata scoala a murit deoarece a fost o demonstratie de doina populara
doar paia nu nea predato

| Vulpe_Victor_1990 a răspuns:

A fost usor dar numai basmul popouar nu l am facut ce naspa
in rest totul era bine

| Bogdan_Stan_1978 a răspuns:

Eu nu stiu daca am scris bine la Atributiva si la doina tongue spuneau ca nu se da.