| NihoNiho a întrebat:

Intrebare simpla! deci la prima simulare in clasa a opta o fost foarte greu, la prenultima o fost mai usurel decat la prima, la examen o sa fie usor? Daca da, de ce fac asta cei ce se ocupa cu asta? big grin

14 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Sper din tot sufletul sa fie usor
Am auzit ca la cea de a romana va fi greu, dar la cea de a mate chiar nu stiu

| NihoNiho explică (pentru KamaSutra):

Eu la mate am probleme laughing

| KamaSutra a răspuns (pentru NihoNiho):

Si eu la felcrying(

| NihoNiho explică (pentru KamaSutra):

La ultima simulare la mate o zis sa demonstram ca nu stiu ce are vreo 4 cm parca. Eu am desenat o linie de 4 cm, asa am facut la toate care o zis sa demonstrez ca are nu stiu cati cm laughing)).

| KamaSutra a răspuns (pentru NihoNiho):

Ce tarelaughing)
Cat ai luat?

| NihoNiho explică (pentru KamaSutra):

1.6 -.- si la prima 2. Da amu am mai invatat si zic ca iau un 4 daca da usor laughing))

| Tinna666 a răspuns:

Pentru ca elevii sa fie ambitionati sa invete. daca subiectele la simulari sunt mai grele atunci poate ii trezeste putin la realitate pe elevi si se pun cu burta pe carte

| Crainstorm20 a răspuns:

Da o sa fie f.usor in special la mate :-)

| NihoNiho explică (pentru Crainstorm20):

CE?! Dc zici ca o sa fie usor la mate? o.o Daca o sa fie usor la mate o sa iau examenu100%

| Crainstorm20 a răspuns (pentru NihoNiho):

O sa fie usor sunt medium prezic tot, stiu tot XD. A fost o gluma va fi usor la mate s-au pus subiecte mai usoare.

| annasvpili a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... sper sa pice ceva mai usor gen balada..ca tot se vehiculeaza. Avand in vedere ca doina s-a dat la simulare in februarie, iar genul dramatic s-a dat la sesiunea speciala si mesajul s-a dat anul trecut...Sa speram ca o sa fie macar la nivel mediu lucrarea.Si eu invat pe rupte de cateva zile.Ce sa zic..succes!

| NihoNiho explică (pentru annasvpili):

O sa dea ceea ce nu te astepti, te-ai asteptat sa iti dea doina la simulare? laughing) eu nu -.- big grin

| NihoNiho explică (pentru annasvpili):

Mersi la fel, si eu tot la fel, tot anul nu am invatat nimic, si m-am gandit saptamana asta sa ma apuc de invatat laughing

| AndaCristine a răspuns:

Practic ele au acelasi grad de complexitate, insa tie ti se pare mai usor sau mai greu in functie de ce stii. Invata toata materia si nu vei avea probleme! Spor!