cami
| cami a întrebat:

Joi am teza la romana si mai am vreo 2 comentarii de invat, dar nu am niciun chef straight face...va rog motiva-ti-ma in vreau fel...(nu-s in clasa a8a) sa invat! pls

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Acum cateva zile am avut si eu aceas problema.Se apropia un test la matematica dar eu nu aveam nici un chef de invatat dar am inceput sa invat si incetul cu incetul mi-a venit si chefulhappy Asa ca te sfatuies sa iei cartea in mana si cu toate ca nu ai chef sa incerci sa citesti pentru ca cheful va veni pe parcurshappy Mult succes la teza!winking

12 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Stii cat se platesc oratorii motivationali? Cel putin 600 E pe sedinta. Bravo ca ai gasit atatia gratis.

cami
| cami explică:

Ms pentru sfaturi happy
vad ca intrebarea mea, a luat un alt inteleshee hee
vroiam sa spun k nu-s in clasa a8`a (m-am gandit ca poate va induc in eroare, spunandu-va ca joi am teza la romana-sunt in clasa a 9`a), si da, stiu ce inseamna la sfarsit de clasa a 8`a cand unii sunt tristi, si altii bucurosi... din fericire, nu m-am numarat printre cei tristi, sunt la un liceu chiar foarte bun, Slava Domnului... dar acum chiar nu mai am niciun chef, vointa.si mai am mult de invatat straight face.cum sa ma motivez, ca eu insami sa-mi doresc sa invat? ma ajutati?

| moonY a răspuns:

Jeeezz.cum crezi ca te pot motiva cateva raspunsuri daca tu nu ai chef de invatat?
hai sa incerc eu totusi.cu riscul de a'mi fi votat raspunsul ca fiind "stupid" :daca iei 10 in teza, iti va fi trecut in catalog.
.de ce nu putem da voturi si intrebarilor?

| baba a răspuns:

Nu te pot motiva. Nu mă pot motiva pe mine să învăţ 2 comentarii, în condiţiile în care într-o lună am bacul.

| zu a răspuns:

Cred ca tu ar trebui sa te motivezi singura, daca vrei la un liceu bun, daca nu. poti sa nu inveti. oricum, sa stii ca si tezele tale de acum, o sa conteze pentru medie.cred ca asta e un motiv bun, pentru care sa inveti.

| Uana_5406 a răspuns:

Daca vrei sa intri la liceu foarte bun, pune mana si invata!

| guralivul a răspuns:

Nu conteaza ca esti a8a sau nu.vezi ca mediile de la 5-8 conteaza +tezele de la 7-8.asa ca nu e pacat sa iti strici mediile mai ales ca mai este o luna de scoala si dupa aia vacanta? NU TE INTERESEAZA LA CE LICEU O SA INTRI? Gandeste-te ca la sfarsitul clasei a8a unii or sa fie bucurosi altii tristi.de ce sa te numeri si tu printre aceia tristi. Pune-te cu burta pe carte si lasa calc pentru dupa teze. succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana joi mai ai timp.si eu am dat teza la romana acu' cateva saptamana si am invatat tot in dupa-amiaza zilei de dinainte de tezalaughing
asa invat tot timpul.thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tezele is naspa
cui ii plac ii to...ri mie numi plac naspa ca so renuntat la greva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pot ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai usor, nu-l invata papagal, ia-l logic si intelege ce vrea sa zica

| eu_4161 a răspuns:

Zii si tu ca ti-a fost rau...ai vomat si ai facut temperatura.....si nu ai putut sa te duci sau pur si simplu invata ca sa treci de inca un obstacol;