| anonim_4396 a întrebat:

La care profil ma sfătuiți sa merg la mate-info sau pedagogie

Răspuns Câştigător
| xClementine a răspuns:

Hm. Daca pe viitor vrei sa urmezi ceva facultati ce tin de invatamant si alea, atunci iti recomand pedagogie. In schimb, eu as alege mate-info. Cu toate ca este un profil destul de greu, BAC-ul la fel de greu, ai mai multe variante de facultati, poti urma mai departe aproape orice. Bafta!

6 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

La mate-info. Nici sa nu mai stai sa te gandesti!
E un pic mai greut dar la urma urmei esti si baiat si e cam... urat sa mergi la limbi. Sincer. Parerea mea.

Du-te la mate info iar apoi, pentru facultate, poti sa mergi ca si fostii mei colegi (eu acum sunt la facultate) la facultati gen Politehnica (unde sunt multe sectii gen : Automatica-calculatoare, Informatica... si nu mai stiu). Dar oricum, sunt banoase in ziua de azi.

La filo, trebuie sa iti si placa sa citesti (si ma gandesc ca nu te prea omori). Singurul lucru bun e ca nu se insista pe matematica. Dar in rest...

Deci alege mate-info big grin

| LuMix a răspuns:

Mie numi prea plac limbile

| liiaa a răspuns:

Depinde ce iti place mai mult.

| RememberToSmile a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa faci in viitor si ce iti place/la ce esti bunhappy Eu sunt la mate-info si te sfatuiesc sa urmezi acelasi profil doar daca iti place matematica si stiintele exactehappy In schimb daca vrei sa devii ceva in domeniul invatamantului mergi la pedagogie. Oricum, Bafta!

| Alecriss a răspuns:

La pedagogie.Pentru ca e mult mai usor.La mate-info sunt eu si e foarte greu...matematica este foarte greu este M1 adica cea mai grea.

| Alina_Roxana_1999 a răspuns:

Depinde ce iti place mai mult. Parerea mea, daca as fi in locul tau as merge pe Pedagogie, este mult mai usor decat pe mate info. App:Si eu vreau tot la pedagogie :d