| MirunaSunrise a întrebat:

La ce mai exact se refera o cerinta cand spune sa prezint statutul social, moral si psihologic?

2 răspunsuri:
| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Statutul social al personajului se referă la ce este el în societate (tâmplar, profesor, elev, mamă, tată, student).
Statutul moral se referă la gândurile sale despre viață (îi place să facă nu știu ce, să meargă nu știu unde).
Statutul psihologic se referă la cum este el ca persoană (bun, rău, egoist, iubitor, nostalgic, silitor).

Pupici!