| Andrei200202 a întrebat:

La ce sa dau bacul dintre biologie/chimie/fizica având in vedere ca nu stiu mai nimic la niciuna dintre vreo materie?
De la ce mi-ar fi mai ușor sa plec de la 0?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu nu pot sa recomand decat la ce am dat eu la acea vreme. La biologie big grin
Avand in vedere ca poti sa inveti numai materia din clasa a 11 si a 12-a nu poate sa fie asa de greu. Plus ca sunt chestii care exista si le vezi cu ochii tai (in mare) si care nu strica sa le stii. Iei cartea de teste pentru bac si inveti de acolo. O sa vezi ca nu este asa de greu. Si nici nu incepi de la 0, ca sigur mai stii tu ceva muschi, oase sau functii ale corpului. Mai ales aia de reproducere, preferata tuturor.

Daca o sa alegi asta, iti urez bafta. Daca nu, tot bafta ^_^ si indefernt ce faci sa ai succes! Zi faina.

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Biologie ca aia e de memorie, de toceala mai mult. La restul daca nu ai luat-o la timp sa intelegi ce e acolo, e f greu.

| Andrei200202 explică (pentru Mosotti):

Aveti dreptate toti, eu voiam sa dau la fizica ca asa zicea dirigintele, de anul trecut cand eram a 11 a incepusem sa fac pregatire cu el (e profesor de fizică), prin pauze sau alte ore, dar imediat dupa a venit pandemia si s au inchis scolile si acum intr a 12 a m-am trezit ca nu stăpânesc niciuna dintre materii, la română am deja toate referatele, o sa le invat, la mate mi-am facut tot ce am de invatat si mai ramane sa aleg dintre astea 3 materii. As fi ales fizica pentru ca ne tot batea la cap sa alegem si o sa ne învete el, nu vad totusi imposibil să învăț de la 0, cu pauza de 7 luni cu pandemia, macar pot sa aleg subiectele din care dau.
Stiu ca si la biologie pot sa aleg dar nu mai avem biologia in program din clasa a 10 a. La chimie la fel ca la fizica, 0.

| Mosotti a răspuns (pentru Andrei200202):

Daca poti invata de la zero fizica e f okey! Oricum de mate nu scapi, ca e obligatorie. Trebuie sa stapanesti cat de cat macar. Daca inveti o sa iei si o sa scapi si de porcaria asta, doar vointa si ceva timp ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fortza Biowinking

| Florin9Florin9 a răspuns:

La biologia din clasele a11a și a12a, mai ales aplicațiile /problemele cu nucleotide și sânge să le înveți că îs simple și au punctaj foarte bun.

Dar dacă nu vrei biologia chiar deloc, ia chimia,

în niciun caz să nu alegi fizica, că e sinucidere dacă nu ești foarte bine bazat pe niște probleme /aplicații destul de grele.