| мιcυтѕαααα a întrebat:

La desen trebuie sa desenez un desen in culori reci. Dati-mi un titlu de desen care sa il pot desena in culori reci. Si mai trebuie sa desenez si unu' in culori calde. Dati-mi un titlu de desen care sa-l pot desena in culori calde.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culori reci:
- Iarna
-O noapte
(culoreile reci sunt albastrul, movul,verdele)
Culori calde:
- un lan de floarea soarelui.
- apusul
( culori calde sunt rosul, portocaliul, galbenul)

4 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

În culori reci ai putea desena anotimpul de Iarnă în care să integrezi sloiuri de gheaţă, oameni de zăpadă, etc.

În culori calde ai putea desena anotimpul de Vară unde poţi să colorezi o imagine cu marea, cu pasările, cu oamenii de pe plajă, cu tot ceea ce creeaza acţiune şi dinamism (ceea ce, de obicei, iarna nu se întâmplă... decât dacă nu iei în calcul pârtiile de ski, de snowboard, patinoarele, etc... dar chiar şi aşa, va fi nevoie să amesteci culori de alb, gri si albastru ce sunt, până la urmă, culori reci happy -mai puţin albul care este o "non-culoare"- ).

Titlurile, aşadar, ar putea să fie:
1) "Iarna sub umbra norilor încărcaţi de nea";
2) "Vara sub lumina soarelui".
...sau poţi să te limitezi la "Iarna" şi "Vara" happy...

| airlove a răspuns:

Culori reci : Iarna; Ploaie de Toamna; Seara tirziu; Lumea in gri
culori calde : Vara, Razele soarelui cum intra prin fereastra...; Peisaj de dimineata-n lunca
Bafta Viitorului Pictor!winking

| lora3u a răspuns:

In desenul cu culor reci ai putea, de exemplu, sa desenezi o zi mohorata de toamna, folosind culori precum cenusiu, maro ...peisaj fara viata, trist. Iar in celalalt, o zi insorita de toamna, jucandu-te cu culori deschise, precum galben, rosu. etc.

| KazakZtan a răspuns:

... in culori reci : O iarna timpurie. in culori calde : O vara de poveste big grin