| alinescu a întrebat:

La evaluarea nationala de astazi la romana...ce trebuia sa scriu la subiectul 2, ex 3..predicativa,subiectiva sau atributiva...eu am scris Predicativalaughing

17 răspunsuri:
| Marius96 a răspuns:

Eu am pus Atributiva, dar cred ca era subiectiva crying
Ati avut camere la examen?smug

| Ladybuug a răspuns:

Era subiectiva. cand am iesit din sala ne-a spus profa' de romana big grin

| Alicy a răspuns (pentru Ladybuug):

Asa ne.a spus si noua, deci am facut bine smug

| victorasM a răspuns:

Predicativa am pus

| TeodorAm00 a răspuns:

La noi nu au mers camerele si aia ii Subiectiva

| magdaliciii a răspuns:

Atributiva am pus

| someonelikeyou4 a răspuns:

Si euhappy

| Edy97 a răspuns:

Si eu cred ca tot predicativa era, dar e cu dus si intors intre predicativa si subiectiva

| bubblex a răspuns:

Buna!
Si eu am scris predicativa, dar este o mare controversa cu privire la acest exercitiu. laughing
Ramane sa vedem, asteptam sa apara baremul. Oricum, mie mi se pare destul de discutabil raspunsul, in sensul ca nu iti era clar din prima care este varianta corecta.

Multa bafta in continuare!

| alinescu explică:

Da am avut, multi au spus predicativa sa vedem cand se afiseaza baremul

| Cami6 a răspuns:

La orele 15:00 va fi afisat pe internet baremul

| Alicy a răspuns (pentru Cami6):

Pe ce site?big grin

| Cami6 a răspuns (pentru Alicy):

Am citit pe gandul.info despre afisarea lor. presupun ca tot acolo vor fi afisate

| Dumys23 a răspuns:

E predicativa! deoarece dificultatea e subiect, iar pentru a fie subiectiva, expresia verbala impersonala ar fi trebuit sa fie e dificil, ceea ce nu e.Eu spun ca e Predicativa.
Contragereabig grinificultatea rasfoirii e jenanta.

| Jackq a răspuns:

Subiectiva...sper sa fie subiectiva

| Ionela_Popa_1981 a răspuns:

Raspunsul era: predicativa