| GeorgeLupatica a întrebat:

La examenul de romana am taiat un cuvant scurt cu doua linii paralele, orizontale. Cand am intrebat-o pe doamna din sala, a zis ca e ok, sa o las asa si sa scriu mai departe. Insa, acum ma cam iau emotiile. Am de ce?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ai putea avea, daca cei care corecteaza lucrarea, il considera semn.
Vezi tu, dupa afisarea notelor, daca acel raspuns ti-a fost evaluat sau ti-a fost eliminat.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este vorba de "un cuvintel" aici, voi pierdeti esenta problemei, "semnul" facut pe lucrare, care este reprezentat de 2 linii trase, peste acel cuvintel.
Lucrarea nu ti se va anula, am explicat, doar ca ti se va depuncta doar acel subiect.

| ancaval a răspuns:

Doamne ferește! Dacă pentru atât să ai emoții...ce zici de unul ce se operează la creier?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru un cuvințel... Nu cred că e nimeni atât de absurd să îți anuleze lucrarea.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce sa ai emotii din cauza asta, am facut eu si mai rau si nu mi au anulat nimic
E doar un cuvant taiat cu 2 linii, iti dai seama ca nu o sa te depuncteze pentru ceva ce ai facut cel mai probabil din obisnuinta
Stai linistit ca nu iti anuleaza nimeni nimichappy