Întrebare recomandată | Conii25 a întrebat:

La facultatea de kinetoterapie se face mult sport? Mi-ar place meseria de kinetoterapeut dar sunt paralela cu sportul!

2 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Nu cred, nu am vazut nici un kineto terapeut sa arate bine laughing

| b4stefa a răspuns:

Inot,football,karate,alpinism,+++++++multe alte exercitii la aparate sau pe saleta de acrobatica si echilibristica.Am fost la kineto la Galati si am renuntat tocmai din aceasta cauza.SE FACE EDUCATIE FIZICA SI SPORT DE PERFORMANTA.
ideea e nu numai ca faci educatie fizica, ci ca o sa inveti despre ea.cam 80% din materie e despre asta doar putina anatomie mai multa in anul 3. Pe mine asta m-a stresat cel mai tare ca trebuia sa invat despre aceasta,, arta,,
E destul de accesibila materia si ca si volum de informatie nu e exagerat dar daca nu-ti displace sa si inveti despre educatia fizica nu numai s-o practici, cred ca o sa reusesti.