| Radandam a întrebat:

Ce părere aveți de facultate de Sport cu specializare kinetoterapie? Se dă un examen la admitere? Este greu? Facultatea este grea? Și ce presupune munca unui kinetoterapeut? Doar masaj? Poti da și rețete? Vreau cât mai multe detalii despre asta

3 răspunsuri:
| Nicu3000 a răspuns:

Se dau câteva probe. Anatomia e partea puțin mai grea. Kinoterapeutul face in special recuperare după traumatisme sau boli.

| Radandam explică (pentru Nicu3000):

Ce probe?

| Nicu3000 a răspuns (pentru Radandam):

Anatomie și trei probe sportive: gimnastică, aruncarea greutății, săritura în lungime. Asta pentru kinetoterapie in cadrul facultății de educație fizică și sport.