| Andi123456789 a întrebat:

La filologie este grea matematica si cate ore pe saptamana se fac?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Matematica pe care o faci la Filologie este cam aceeaşi cu cea de la alte specializări, exceptând specializările de Matematică-Informatică ( unde se face cea mai GREA Matematică ).

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu e greu. Filologia e o materia ușoară și frumoasă. O să faci 2-3 ore de matematică pe săptămână.

| AC4S4 a răspuns:

Sunt mai multe nivele la matematica.

M1 - matematica-informatica
M2 - stiintele naturii
M3 - profil tehnologic
M4 - stiinte sociale, pedagogic
M5 - filologie si alte profile vocationale.

Faci doar in clasele IX-X, doua ore pe saptamana, este usor.

Răspuns utilizator avertizat
| asperger a răspuns:

Eu fac 2 ore si nu e chiar grea

| Yonderly a răspuns:

2 ore pe saptamana. Nu e grea.