| Cduncfujndf a întrebat:

Câte ore de matematică pe săptămână fac la profilul de filologie?

Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

La filologie vei face în clasele 9 și 10 câte 2 ore pe săptămână.
Iar după aia, în ultimii ani de liceu scapi de mate.

| Denisa0954 a răspuns (pentru Andreeush):

Nu scapi de mate big grin adică se alege dintre fizica, chimie Si mate care se va face mai departe. Cel puțin așa a fost la mine

| Andreeush a răspuns (pentru Denisa0954):

La filologie nu se alege cum zici tu. Filologia se bazează pe limba română și limbile străine, istorie. Eu am fost la filologie și din clasa 11 nu am mai făcut matematica, fizică, nici chimie.

| Cameliapantiru a răspuns:

Vei face două ore de matematică pe săptămână, doar în clasele a IX-a și a X-a.