| Amalia2305 a întrebat:

La multi ani!
Este facultatea de Medicina foarte grea? Cam in ce an se incepe lucrul cu cadavre? Ce alte lucruri mai stiti despre aceasta facultate.
Raspunsul cu cele mai multe detalii primeste funda!

Scuzati categoria, insa este cea mai accesata.

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Normal ca este foarte grea! din cate stiu eu din primul an lucrezi cu cadavrele.
Detalii mai multe gasesti pe site-ul facultatii la care vrei sa mergi, ele difera in functie de facultate. Se spune ca cea mai buna e cea de la Cluj, si se mai spune ca nu prea merge fara...plic(valabil pentru toate)big grin

| vrelian a răspuns:

Daca te duce mintea si iti place ceea ce vrei sa faci nu e asa de greu. apoi mai depinde si de profesori cum trec studentii.pentru ca sint destui profesori care trec studentii asa ca rata prin apa.nu stiu la medicina cum este dar am vazut la alte facultati si chiar de stat.eu zic ca medicina nu e asa de grea cum se crede. daca stii chimie si intelegi anatomie atunci nu vad ce probleme grele pot fi.si eu am vrut sa merg la medicina dar stateam prost cu chimia.in rest lucru cu ce spui nu cred c a se incepe din primul an.primul an la orice facultate este asa pregatitor.zic eu. poate la medicina o fi altfel.ar fi bine si usor daca tiar place aceasta meserie pentru ca doar daca iti place poti ajunge un medic bun.multi sint care fac o facultate doar asa sa fie acolo, ori sa aiba un job ceea ce nu e deloc bine. oricum bafta si nu te speria pentru ca nu ai de ce.