| ForeverInLove a întrebat:

La profil real filologie la ce dau bacul?

Răspuns Câştigător
| 1ulia a răspuns:

Romana-oral si scris, o limba straina(franceza sau engleza)-oral si scris, istorie-scris, competente digitale(un fel de TIC) si o alta materie la alegere intre: geografie, logica, psiho, filozofie, sociologie. eu asa stiu si sunt la filo.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ori e real, ori e filologie. Nu-mi spune ca ai ajuns intr-a XII-a si nu stii nici macar la ce profil esti!

| ForeverInLove explică (pentru ardnaxur1961):

Nu trec abia intr-a IX-a dar m-am grabit si am incurcat realul cu umanul ca ma gandeam la mate-info si a fost o simpla greseala!

| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
În primul rând e profil uman, filologia, şi bac dai din
Engleză, Română, Istorie, Şi cred că Latină sau Geografie la alegere!
Numai bine!

| NoShit a răspuns:

Profil real filologie n-am mai auzit. Dacă nici nu ştii ce studiezi, e grav. Măcar ştii să faci mămăligă?
Corect îi profil uman cu specializarea filologie. Şi ca să fac o faptă bună, îţi zic că dai bac la română, o limbă străină, istorie, geografie/economie/psihologie. Dar probabil se vor mai schimba în timp.

| beatrice9849 a răspuns:

Filologia tine de uman!

| Tops a răspuns:

straight face nu este filologia la real...

| Marius17Gabriel a răspuns:

La profilul filologie bilingv engleza se da bacul la urmatoarele: romana, engleza, istorie, si latina.