| ManeaRadu a întrebat:

La profilul stiinte sociale, istoria este grea? Se ia totul de la 0 la liceu sau imi va trebui si ce am invatat in gimnaziu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Istoria, geografia, biologia nu sunt grele, dimpotriva, sunt foarte usoare, fiindca este numai de tocit si retinut date, fara sa trebuiasca sa intelegi logic teoreme sau formule, cum se intampla la mate, fizica si chimie.
La liceu nu se reia nimic de la zero, presupunandu-se ca ai invatat bazele lor in gimanziu, nesarind peste ore.