| SLexuS a întrebat:

La Stiinte ale Naturii la cate materii se da bacul?
La 3 sau 4? (stiu ca sunt la alegere, in afara de romana si mate ).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din 3 materii se dă: mate m2 și română obligatoriu și la alegere una dintre: biologie (materia din 9-10 sau 11-12), chimie (organică - clasele 10-11, sau anorganică -clasele 9 si 12), sau fizică (aici îi pe capitole: mecanică, termodinamică, partea cu electricitatea etc care se fac tot așa, în ani diferiți).

Majoritatea aleg biologie pentru că-i cea mai ușoară.

(Ca fapt divers, bacul se dă din 3 materii, iar tezele din 4, adică 2 materii la alegere din cele 3 de mai sus.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Toți dati bacul la 3 materii, nimeni nu dă la 4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 3...pe lângă engleză și TIC.