| Crypt a întrebat:

La teza diriginta ne-a spus ca sa scriem pe scurt referatul cu poezia "Cuvant" si eu l-am luat de pe net si are 70 de propoziti si mie imi trebuie decat 25-30 si e copiat de pe net oare isi va dea seama?
Daca scriep e google diriginta referat poeziei cuvant si daca vede ca e fix ca referatul meu?
Eu vreau sa il scot din ghiozdan cand nu e atenta sau sa copezi altu de cineva care mi-a raspuns la o intrebare referatul lui e de 25 de propoziti dar nu stiu daca ii corect voi ce spuneti?

8 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Normal că să-şi dea seama, nu neapărat că o să caute pe net, cât o să vadă că nu sunt cuvintele tale. Revizuieşte-l, elimină câteva propoziţii şi scoate cuvintele pompoase, înlocuindu-le cu ale tale şi atunci totul o să fie perfect.

| Crypt explică (pentru angel74dm):

O alta intrebare pot sa ii spun dirigintei daca ma lasa sa scriu referatul pe alta foaie?
Chiar daca prima cu exercitile mai are pagini libere dar eu scriu referatu pe o foaie normala si il baga in alta si cand o scot o bag in aia in mijlocu a 2 foaie.

| angel74dm a răspuns (pentru Crypt):

Sigur că da!

| Crypt explică (pentru angel74dm):

Gata!
Stiu cum fac iau o foaie si o deschid la mijloc si scriu referatu pe a 2 pagina din mijloc si pe ultima si pe prima scriu exercitile...
Oare o sa se prinda big grin?

| angel74dm a răspuns (pentru Crypt):

Perfect, eşti tot mai inventiv(ă)!
Să sperăm că nu se prinde...

| Crypt explică (pentru angel74dm):

Ms mult ca ma, ajuti!
App cate puncte, se ia la un referat la teza? (clasa a 7)

| angel74dm a răspuns (pentru Crypt):

Sorry, asta nu ştiu... sad

| Lex169 a răspuns:

Cauta un referat mai scurt.