| NICKSOOO a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine cu BAC-ul, va rog. Adica, daca esti la uman vreau toate materiile la care se da bac, evident si in cazul profilului real. Iar cei de anul asta, de exemplu daca sunt la real au la alegere bio, chim sau fizica sau dau obligatoriu la toate? Se schimba ceva in sensul asta incepand de la anul? Cel mai explicit raspuns primeste funda. Multumesc!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la Economic si in a 12 a voi da la bac la
Romana -> scris/oral
Matematica -> scris
Engleza sau Franceza (trebuie sa aleg.dar sigur aleg engleza) -> oral
Si am de ales dintre Geografie, Specialitati economice..adica modulele care la am care tin de acest profil cum ar fi patrimoniu, organizarea intreprinderi, caltiatea produselor si serviicilor si sunt mai multe..pana in a 12 a o sa mai fie module..la astea imi inchide media tocmai la vara cand se termina acoala..nu e la matematica sau romana semestru 1 si 2..si mai am de ales si Logica aici e materia de a 9 a.Deci la bac daca dau la logica e ok..materia de a 9 a happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P.s : am mai uitat sa precizez ca mai sunt si competentele digitale

| NICKSOOO explică (pentru anonim_4396):

Si ele in ce constau? Sau daca, Doamne fereste, i se intampla unuia sa nu le ia nu trece bac-ul?

| Nyko05 a răspuns:

De acord cu alexito, avem la alegere intre bio chimie sau fizica, si in rest se da la fel ca la orice alt profil. Insa din cate am inteles eu de la anul s-ar putea doar sa se schimbe Bacul la cei de la profil tehnic, sa inlocuiasca una dintre materiile la alegere cu un modul tehnic, insa nu este nimic sigur, te sfatuiesc doar sa te mai informezi de pe edu happy

| NICKSOOO explică (pentru Nyko05):

La fel ca la orice alt profil ce inseamna? Bun, am inteles, la mate-info sa zicem, se da la mate; chim, bio sau fizica, engleza / franceza( sunteti sigure ca este la alegere-ca eu stiam ca este obligatoriu prima limba, adica engleza) si atat la mate -info? La uman, la ce se da : Romana, Engl/ Franceza( se da la latina?) si la mai ce? Nu vreau foarte multe explicatii tehnice, ca inca nu sunt clasa a -12-a, vreau doar ceva general si clasic. Adica pe profil de real se da la ...la...si la. Analog, profilul uman. Multumesc!

| alexthirt a răspuns:

Da au la alegere bio chimie sau fizica.una dintre ele..si restul mate romana engleza/franceza...la orice profil e asa