| bibanulmare21 a întrebat:

Liceul tehnologic sau teoretic? Care e cel mai bun? Și de ce

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vrei sa urmezi, iti recomand tehnolog/tehnic daca vrei sa urmezi facultati pe tehnic, de genul, telecomunicatiilor, transporturilor, electronicii aplicate si de putere, electromecanicii, mecanica auto, chestii de genul.
Iar teoretic, profilele celelalte.
Bineinteles, ca poti urma si de la la un liceu tehnolog/tehnic, o facultate de litere gen... dar ar fi putina "umilire".

| raducristian1 a răspuns:

La cel teoretic este mai bun daca mergi mai departe la o facultate. Daca nu nu are rost. La cel tehnologic nu ma pricep

Răspuns utilizator avertizat
| anapopa1997 a răspuns:

La un liceu teoretic faci efectiv partea teoretica depinde ce profil îți alegi dai bacul și apoi mergi la o facultate ai o meserie.

Iar la cel tehnologic la fel îți alegi depinde ce vrei agricultura mecanica sau ce profile are liceul respectiv și la sfârșit Primești o diploma de "ex calificat ca." și nu dai bacul. E ca o școala profesională.

| Elena093 a răspuns (pentru anapopa1997):

Nu e adevărat. La tehnologic dai bacul.