| cIpRi179 a întrebat:

M-am gandit sa incep sa invat niste limbi straine pentru diferite motive, mai jos este o lista cu limba si motivul:
Engleza-a doua cea mai folosita limba din lume(invat)
Franceza-foarte populara si romantica(invat)
Spaniola-o limba care mi se pare usoara (doar cateva cuvinte)
Japoneza-sunt mare fan manga,anime,video games si al Japoniei(vreau sa invat)
Portugheza-imi place Brazilia(vreau sa invat)
Intrebarea mea este daca merita sa le invat, cam in cat timp se pot invata si daca vor fi probleme in incurcarea lor?

Răspuns Câştigător
| Shooter a răspuns:

Pai gandeste-te cand erai mic(a), cat ti-a luat sa inveti limba romana? Cam atat o sa iti ia sa inveti si limbilea astea...nu chiar atat, mai putin pentru ca acum esti mai mare si unele sunt mai usoare.(japoneza cred ca iti ia mai mult decat romanalaughing)

| cIpRi179 explică (pentru Shooter):

Iti multumesc pentru raspuns si cred ca o sa invat si coreana.
Am vazut pe un site ca se invata fluent in 3 ani.

2 răspunsuri:
| ddav23 a răspuns:

Cel mai probabil ar trebui sa te axezi pe engleza+o limba rara (japoneza/araba/suedeza/olandeza).