| girl96 a întrebat:

M-am uitat de curant la filmul,, Orphan", si am ramas placut impresionata in legatura cu limbajul mamei cu fiica sa. Fica era surdo-muta. Am cautat pe net, despre limbajul semnelor, dar peste tot imi dadea doar alfabetul. Am observat ca ele comunicau prin cuvinte, cred ca este mai usor asa. Daca stie cineva unde as putea sa gasesc semnele corespunzatoare cuvintelor, va rog sa ma ajutati. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| KsZ a răspuns:

Hei! big hug Si eu am vazut filmul luna asta. Max (fetita) avea aparat in ambele urechi.Ea nu s-a nascut complet surda. Si-a pierdut auzul pe parcurs. De asta m-ai putea auzii cate putin. Asta spune si in film. Sper sa iti fii fost de folos. :*

3 răspunsuri:
| AliceIDK a răspuns:

Mda ...si pe mine m'a lasat impresionata in felul meu. Fetita aceea ...Mama ei. Afost minunat filmul, dar si trist. M'a impresionat.

| aneta a răspuns:

Sincer nu stiu daca exista un site, dar exista un limbaj prin semne 100%.Eu stiu deoarece matusa mea nu aude deloc si asa comunica, prin semnehappy.

| Overdose a răspuns:

Mă tem că există doar un alfabet pentru litere, posibil să mă înşel. Vezi aici la imaginea asta - http://neclintit.files.wordpress.com/2011/01/usa.jpg?w=474&h=618