| Antonies a întrebat:

Mă mut la o școală în Germania, acolo tot ce am învățat în România (Adică la limba română, cazuri, funcții, analize s-a.m.d) nu mai contează, nu?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Acolo vei incepe o scoala pentru nivelul tau, gramatica limbi germane e mai complexe plus sintaxa http://www.grammatikdeutsch.de/

| Antonies explică (pentru RAY):

Păi și e o problemă dacă nu știu limba, și engleza o știu foarte puțin?

| RAY a răspuns (pentru Antonies):

Pe scurt
culturismul, cardio la maxim sau sprinturile ajuta,cafeina si creatina
proteinele,,carbohidratigrasimile gen maslinele,slanina,nuciile =,alunele,ouale carnea,fructele, legumele ajuta si ele
sa nu fi nervos ca creste nivelul cortizolului, sport, odihna si sa nu fi stresat
stai la soare sau ia vitamina d
vitamine sau multe legume, fructe
sa dormi mai mult de 8 ore pe noapte, somnul dupa masa ajuta mult
alcoolul duce si el hormonul asta
sa vezi clipuri pentru adulti, mult sex de calitate si el creste

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Am gresit raspunsul scuze, in clasa mai vor fi si alti Auslandssender

| RAY a răspuns (pentru Antonies):

Sti macar sa te prezinti?

| Antonies explică (pentru RAY):

În engleză sau germană? În engleză știu lucruri din astea minore, să mă prezint, să spun câți ani am, știu câteva cuvinte și să leg unele fraze. In germana nu știu absolut nimic.

| RAY a răspuns (pentru Antonies):

Nici macar cum te cheama, cati ani ai?

| Antonies explică (pentru RAY):

Nimic. Nu am fost în viața mea acolo

| RAY a răspuns (pentru Antonies):

Wie heisst du = cum te numesti, ich bin numele tau, wie alt bist du? cati ani ai, ich bin anii tai, woher kommen sie? ich komme aus rumänien

| Antonies explică (pentru RAY):

Mulțumesc, e o pronunție mai diferită sau gen ca la franceză : ch = ș? E ceva apropiat?

| RAY a răspuns (pentru Antonies):

Vie heist du, voher komăn zi, vie alt bist du

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo vei invata gramatica limbii germane ca sa zic asa. Ceea ce tine de romana nu mai conteaza asa mult