| alexalex_4797 a întrebat:

Ma pot transfera la alt liceu intre semestre?(sunt clasa a10a)Stiam ca imi trebuie media din a9a mai mare ca a ultimului intrat(asta daca voiam sa ma transfer din clasa a10a), dar intre semestre cum se face?

3 răspunsuri:
| ancutsa13 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu directorul scolii pentru a-ti da adeverinta da transfer si sa mergi sa te inscrii la liceul la care doresti. Transferul se poate face doar intre semestre (altfel doar in cazuri exceptionale) si trebuie sa dai niste restante - daca te duci la mate-info intensiv sau la bilingv (daca vii de la clasa normala)
Conteaza media clasei a 9-a si a primului semestru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa ma transfer la alt Liceu sunt in a9a si vreau sa fiu in a10a la alt Liceu de exemplu vreau la Miu vreau sa fiu in a10a oare se poate face asta sau cum se pot face imi puteti imi dati un exemplu asta sa fie acum in semestrul al 2lea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare : sunt la 1 mai pot sa ma transfer in caragiale de la un profil la acelasi profil fara sa mai dau diferentse ca am medie destul de mare