| aicinuehi5 a întrebat:

Mai are Romania cultura? Sau putem sa spunem ca Romania ajuns sa fie o tara fara cultura, fiindca tinerii din Romania au dinstantiat cat mai mult din cultura romaneasca, fie literatura, traditii, muzica, piesaje, arta, cinema(Lucian Pintile spre exemplu), povesti, architetura etc. Putem sa ne declaram ca poporul roman a murit impreuna cu Ceausescu?

2 răspunsuri:
| LanaDelReyFan a răspuns:

Nu e ste o tara fara cultura sunt o gramada de locuri frumoase in Romania pe care putini ajung sa le vada, pentru ca tinerii nu sunt interesati decat de distractie si petreceri, eu am vazut sute de locuri frumoase la noi...Am doar 12 ani, am vizitat toata tara si in unele locuri chiar am ramas foarte uimita, Sincer!happyhappy

| thefighter1 a răspuns:

Nu impreuna cu Ceausescu, dar o mare parte din el a murit. Oamenii numai au valori morale, numai au principii, numai au modele calumea in viata..totul se duce de rapa( app, vezi ca am pus si eu o intrebare de genu de vreo 6 ori. uite-te la intrebarile mele)