| aicinuehi5 a întrebat:

Este poporul roman drept cel mai prosti popor din Europa? Considaram faptul ca noi niciodata nu prea am excelat pri nimica. Fie Sah, literatura, muzica, cinema, stiinta, fizica, politica etc

Insa nu puteti sa spunem ca nu avem femei frumoase, fiindca avem. Dar asta singurul lucru pozitiv cu poporul.

12 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Românii au excelat prin multe, tu nu cunoști.

| 0rlando a răspuns:

Pune mână pe o carte de istorie, nu cunoști deloc istoria românilor, sau urmărește clipul ăsta dacă n-ai chef de citit http://www.youtube.com/watch?v=-dZGDy45ZeI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa fim prosti? Cred ca suntem printre cei mai descurcareti si carora le merge mintea din Europa. Oriunde ar "debarca" un roman, se va descurca, fie in Antarctica, sau la Ecuator.
"Romanii e destepti".

| rutanklan a răspuns:

Daca tu ai o parere proasta despre capacitatile tale nu inseamna ca te tragi dintr un popor prost. Pur si simplu inseamna ca tu esti prost.

| BLKZ a răspuns:

Ia-te de mana cu prostul ala care face poporul roman in toate felurile si aruncati-va de pe un pod. Noi am inventat vaccinul anti-holeric, avionul cu reactie, insulina, ambarcatiunea cu reactie, stiloul si multe altele. Voi faceti de ras tara pentru ca nu stiti un minin de cultura despre ea si incepeti sa aruncati cu pietre ca e o tara de cacao doar pentru ca nu aveti bani. Dar cei din Africa si unele tari din Asia? Aia nu au apa potabila, daramite curent, mall-uri, calculatoare si altele.
Magari ce sunteti. Rusine!

| liliacALB a răspuns:

Prosti nu suntem, asta e clar. Doar naivi. Excelam prin sensibilitate si un bun simt aparte (cei care-l au fireste). Apoi, exista nenumarati specialisti in TOATE domeniile care s-au afirmat afara, de multe ori si genii. Dar nu se face vâlva pe tema asta, bineinteles.

Răspuns utilizator avertizat
| george001 a răspuns:

Romanii nu sunt prosti ca si popor, dar avem probleme la nivel individual, cum ai fi cazul tauwinking. Concret, sunt MULTI retardati agramati care au creierul cat o boaba si cunostinte cat un greiere, care se plang de nivelul tarii fara sa-l cunoasca, dar avem si multe varfuri cunoscute la nivel mondial. Pentru a le cunoaste insa e nevoie de cultura generalawinking

Răspuns utilizator avertizat
| SupraNatural20 a răspuns:

Ba, poporul roman e destept uni muncitori dar degeaba sunt uni cand restul si aici ma refer in special la politicieni, fura sa le fie lor bine si de restul oamenilor nu le pasa. Si in europa ne-am facut de ras in special datorita TIGANILOR care fura, violeaza, cersesc. Femei frumoase sunt dar ce conteaza frumusetea daca nu au minte deloc. In muzica avem ca-ti va artisti foarte buni gen Alexandra stan Inna. dar si aia canta in engleza... eu cred ca TIGANI ne-au dat renumele asta de "prosti". Deci in concluzie ROMANI nu sunt prosti deloc, dar ne dezvoltam prea greu, renumele prost in europa il avem in special datorita tiganilor. O ZI BUNA!