| anonim_4396 a întrebat:

Mai exista carti de  eticheta >? Ghiduri de maniere pentru omul modern?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Exista multe titluri, unele chiar referitoare la manierele in Europa(chiar asa este si titlul). Sa stiti ca nu ajung la nivelul excelent al cartilor Aureliei Marinescu.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Exista, dar nu stiu cati sunt cei care, macar din curiozitate, rasfoiesc astfel de carti.
"Codul bunelor maniere astazi" al Aureliei Marinescu este acum pe piata si in format audio, pentru cei care nu pot sa citeasca sau pentru cei carora le este mai comod.
Si daca ne gandim ca am avea nevoie de "altceva", atunci putem citi "Ghidul manierelor elegante pentru secolul al XXI-lea"scrisa de Mary Mitchell.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cartea gesturilor europene, si alta, cu eticheta in intalnirile de afaceri...